ТЕГИ


У 2013 році вінницька телевежа святкувала ювілей - у жовтні виповнилось рівно півстоліття, як вона почала свою роботу передавачем Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.
Вище неба
Автор: melv 10.07.2013     1243  0

  Жоден перелік символів Вінниці, що час від часу спливає як у ЗМІ, так і у соцмережах, не обходиться без без однієї з найвищих споруд світу, яка також входить у світовий ТОП-20 - вінницької телевежі. У свій час 340-метрова червоно-біла щогла стала проривом для радянських інженерів і до сьогодні залишається унікальною у своєму роді. У цьому році вінницька телевежа, якій вже багато разів пророчили падіння, святкує ювілей - у жовтні виповнюється рівно півстоліття, як вона почала свою роботу передавачем Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.
 
Первозданний вигляд, 60-ті роки 60-ті роки 60-ті роки
  Перші трансляції з вінницької телевежі почали здійснюватись у жовтні 1963 року. Збудована вона двома роками раніше. Саме з появою вежі у Вінниці пов`язане регулярне телевізійне мовлення. Спочатку був один передавач, який ретранслював Першу центральну програму, а згодом і другий, який передавав українське телебачення.

Первозданний вигляд, 60-ті роки 60-ті роки 60-ті роки


  Будували вежу два роки, застосовуючи унікальні, для тих часів технології.
- Конструкція складена з 1,5-метрових секцій. Ще на землі їх зварювали у шестиметрову секцію, а далі "повзучим" краном доставляли нагору, де їх закріпляли болтами і зварювали, - розповідає Микола Костюк, начальник цеху №2 вінницької філії концерну РРТ.

Первозданний вигляд, 60-ті роки 60-ті роки

Первозданний вигляд, 60-ті роки 60-ті роки 60-ті роки 60-ті роки 50-ті роки



 
Про вінницьку телевежу

Від "народження" вежа була на 11 метрів довшою. У 80-х роках минулого століття демонтували стару антену, тож відтоді з 350 метрів вежу "вкоротили" до 339,5 метрів.
Наша вежа друга за висотою в Україні. Вища за неї - у Києві (380 метрів).
Якщо зовсім правильно, конструкцію у Вінниці правильно називати "щоглою", а не "вежею", так як утримується за допомогою розтяжок, а не вільностояча.
Діаметр телевежі 2,5 метри. Знизу вона утримується на кулі, діаметром 40 сантиметрів. З трьох боків вежу утримують канатні розтяжки. Товщина канатів - 55-67 мм. 

Усередині вежі є ліфт, розрахованих на трьох чоловік. На верхівку можна потрапити й самотужки по драбині. Щоб вилізти на висоту 300 метрів потрібно 30-40 хвилин.
Куля на верхівці вежі має виключно декоративне призначення.
Амплітуда коливання вежі на верхівці доходить до 20 сантиметрів.
Узимку на конструкції намерзає лід до 10 сантиметрів.
Для того, щоб пофарбувати вежу, потрібно до 2 тонн червоної та білої фарби.
Вежа могла мати й інше розташування. Окрім вулиці Максимовича розглядали можливість її спорудження на Старому місті, поруч із пожежною частиною.
У 1973 році внаслідок короткого замикання в електропроводці на телевежі виникла пожежа. Загоряння сталося на висоті 280 м. На щастя, ця пожежа не стала такою сильною, як в Останкіно. Інженерам і операторам відразу вдалося дістатися з вогнегасниками до палаючої ділянки по гвинтових сходах, збити полум'я й побороти вогненну стихію. Обгорілу щоглу ще довго відновлювали.


 


Головна » Історія » Історія міста
Рейтинг0.00

НАПИШІТЬ КОМЕНТАР

e border="0" width="500px" cellspacing="4" cellpadding="2" class="commTable">
Ім`я *: Email:
Код *:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

%